Pradinis » Apie statistiką » Didžioji Britanija ir emigrantai

Didžioji Britanija ir emigrantai

bokstas

Tikriausiai kas antras lietuvis turi pažįstamų, kurie emigravo į užsienio šalis, o dažniausiai – į Didžiąją Britaniją. Ši šalis jau ne pirmus metus išlieka populiariausia tarp lietuvių, besirenkančių, kur išvykti – 2013 metais į Didžiąją Britaniją išvyko 19 857 lietuviai.

grafikas imigrantu2011 metų visuotinis gyventojų surašymas Didžiojoje Britanijoje atskleidė, jog čia gyvena daugiau nei 95 tūkst. lietuvių, Londone – beveik 40 tūkst. Lietuviai sudaro 0,2 proc. Anglijos ir Velso gyventojų ir 0,5 proc. – Londono gyventojų.

Londone tarp lietuvių pats populiariausias Niuamo rajonas, kuriame gyvena 8 348 lietuviai.

Jau paskelbtais surašymo duomenimis Anglijos ir Velso teritorijose 2011 metais  etniniai britai sudarė 80 proc. visų gyventojų. Šiose vietovėse gyveno 7,5 milijono užsienio kilmės žmonių, jie sudarė 13 proc. nuolatinių šių teritorijų gyventojų. Populiariausia ne Didžiojoje Britanijoje gimusių žmonių tėvyne yra Indija, Lenkija ir Pakistanas. Kitų teritorijų duomenys dar nepaskelbti.

Londone užfiksuota tiek didžiausia užsienyje gimusių (37 proc.), tiek nebritiškos kilmės (24 proc.) gyventojų dalis. Be to, pusė Anglijos ir Velso gyventojų prieaugio buvo nulemta imigracijos.

Analitikai prognozuoja, kad Didžiojoje Britanijoje iki 2037 metų bus 73 milijonų žmonių, rašo „The Financial Times“. Naujausiais Didžiosios Britanijos statistikos biuro duomenimis, gyventojų prieaugis 2037 metais sieks 14 proc., arba 9 mln., palyginti su 2013 metų rodikliais. Apie 60 proc. prognozuojamo gyventojų prieaugio tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su imigracija ir imigrantų vaikais. Būtent imigracija leis išsaugoti stabilų gimstamumo lygmenį, o jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų padaugės 13 proc.

Naudota Didžiosios Britanijos statistikos biuro informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s