Pradinis » Istorija » Ką gamino tarpukariu?

Ką gamino tarpukariu?

fabrikas, senas, pramonėNuotr.  iš http://www.miestai.net

Tarpukario Lietuvoje buvo daug įvairiausių pramonės šakų. Didžiąją dalį sudarė maisto produktų ir „skanėstų“ gamybos pramonės, taip pat buvo daug pramonių, kurios apdirbinėjo gyvulių produktus bei medieną.  Tačiau daugiausiai darbuotojų buvo siuvimo, odinių dirbinių gaminimo bei geležinkelio pramonėse.

Žinoma daugiausiai darbo vietų siuvykloje užėmė moterys, na o geležinkelio ir odos dirbinių gaminimo sferoje daugiau buvo vyrų. Ne maža dalis Lietuvos gyventojų dirbo linų verpimo ir audimo pramonėse, taip pat įvairių metalo dirbinių gaminimo srityse.

Lietuvoje buvo gaminamas 95 laipsnių stiprumo spiritas ir 40 laipsnių degtinė. Per metus spirito buvo pagaminama didžiulis kiekis. 1924 metais, jo pagaminta 190 253 litrai. Daugiausiai balandžio ir gruodžio mėnesiais. Na o degtinės tais pačiais metais pagaminta 5 559 426 litrų. Daugiausiai lapkričio ir kovo mėnesiais. Spirito ir degtinės pramonės įmonės buvo įkurtos Kaune, Panevėžyje, Vilkaviškyje ir Telšiuose. Spirito vienam gyventojui teko 0.06 litro, o degtinės 1,7 litro. Dabar alkoholio atžvilgiu situacija stipriai pasikeitė. 2012 metais vienam gyventojui teko 13 litrų alkoholio pagaminto alkoholio.

Naudota 1928 m. leidinio “Lietuva skaitmenimis“ informacija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s