Pradinis » Naujovės statistikoje » Dėmesio centre – kainos

Dėmesio centre – kainos

euro

„Įvedant eurą kainos pakils 9 kartus iš eilės…“, „Įvedus eurą neturėsime, ką valgyti…“, „Verslininkai neabejotinai piktnaudžiaus ir apgaudinės konvertuodami kainas…“

Tokių ir panašių nuogąstavimų ar mitų gausu viešoje erdvėje. Vienas geresnių būdų patikrinti tokių pasakymų pagrįstumą, yra sisteminga ir nuosekli kainų kitimo stebėsena.

Lietuvos statistikos departamentas kartu su Lietuvos banku ir Finansų ministerija inicijavo akciją – „Jausk kainų pulsą!“. Gyventojai balsuodami interneto portaluose išrinko 100 populiariausių ir dažniausiai vartojamų prekių ir paslaugų, kurių kainas jie norėtų stebėti įvedant eurą. Lietuvos statistikos departamentas jau pradėjo skelbti statistinę informaciją apie 40 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų kainas. Išleisti du pranešimai spaudai – apie mažmenines kainas 2014 m. gegužę ir birželį.

Kainų statistinė informacija parengta remiantis 18 miestų surinktais kainų statistiniais duomenimis. 2014 m. birželio mėn. vidutinėms mažmeninėms kainoms apskaičiuoti buvo užregistruota 3679 kainos 637 prekybos ir paslaugų įmonėse ir įmonių vietos vienetuose.

Informaciją apie vidutines kainas galite stebėti šiuo adresu: http://osp.stat.gov.lt/40-uko-kainos-ir-pokyciai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s