Pradinis » Apie statistiką » Statistikos nauda nr. V. Miestų plėtra

Statistikos nauda nr. V. Miestų plėtra

klaipedaStatistika gali puikiai pasitarnauti pristatant, analizuojant savo miesto raidą. Taip, kaip padarė viena įmonė analizuodama Klaipėdos miesto plėtros ir raidos galimybes.

Įmonės “Sweco“ analizė:

Klaipėda nuo didžiausio turėto gyventojų skaičiaus – 202 929 gyventojų 1989 metais, iki 2013 metų prarado 22 procentus gyventojų. Gyventojų skaičius sumažėjo 44 388. Klaipėdos rajono gyventojų skaičius nuo 1989 metų išaugo 6211 asmenimis – tai yra 14 procentų. Įvertinus visoje šalyje vykstančio gyventojų skaičiaus mažėjimo tempus, galima teigti kad iš miesto į priemiestį emigravo apie 16 200 žmonių – tai yra apie 10 procentų gyventojų.

Klaipėdos miesto ir rajono gyventojų skaičiaus dinamika 

klaipeda statistikaGyventojų emigracijos į priemiestį priežastis – siekis turėti kokybišką būstą ir kokybišką gyvenamąją aplinką už prieinamą kainą. Nerasdami norimos kokybės būsto už prieinamą kainą, šeimas kuriantys, saugios aplinkos ieškantys žmonės keliasi į priemiestinę zoną. Ši tendencija po krizės jau įgavo grėsmingą tendenciją – būsto pastatoma ženkliai daugiau priemiestyje nei mieste.

Baigtų statyti butų naudingas plotas Klaipėdos mieste ir rajone (tūkst.kv.m.)

klaipeda statistika-butaiUrbanistinės struktūros periferinėje zonoje kokybė yra apgailėtina. (Šios struktūros nėra iš principo). Neformuojamas, stichiškai vystosi gatvių tinklas, visiškai neformuojamos viešųjų erdvių, želdynų sistemos, nevystoma socialinė ir inžinerinė infrastruktūra.

Šaltinis http://www.sweco.com

Klaipėdos miesto plėtros tendencijų vertinimas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s