Pradinis » Renginiai » Dėmesio centre – kainos

Dėmesio centre – kainos

eurasPrieš įvedant eurą ir jį įvedus, didelio dėmesio susilaukė kainų statistika. Kas mėnesį Lietuvos statistikos departamentas skelbia pranešimus ir organizuoja konferenciją žiniasklaidai apie 100 prekių ir paslaugų kainų pokyčius.

Kainas stebi kainų registratoriai. Per gruodžio mėn. jie užregistravo 27 tūkst. kainų litais ir eurais. Neteisingai perskaičiuotų kainų dalis bendrame užregistruotų kainų skaičiuje mažėjo. Vos 0,5 proc. kainų buvo neteisingai perskaičiuotos iš litų į eurus.

2014 m. buvo stebima paslaugų kainų didėjimo tendencija. 2014 m. gruodžio mėn., palyginti su 2013 m. gruodžio mėn., paslaugų kainos padidėjo 2,4 proc.

Iš 100 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų per gruodžio mėn. 34 prekių ir paslaugų kainos padidėjo, 56 – sumažėjo, 10 – nepasikeitė.

Kai kurių prekių ir ypač paslaugų nuo liepos mėn. nė karto nebuvo užfiksuota kainų sumažėjimo: cigarečių, vienkartinių nosinaičių, moteriškų batelių taisymo, danties plombavimo, apsilankymo pas gydytoją kardiologą, kino teatro paslaugų.

Kainų pokyčiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s