Pradinis » Kita » Klimato kaita ir statistika

Klimato kaita ir statistika

aplinka

Klimato kaita yra viena opiausių šio meto problemų. Ekspertai teigia, kad padaryta negrįžtama žala, tad situacijos rimtumu galima neabejoti. Pasaulio lyderiai kalba, kad turėtume sutelkti dėmesį į pasaulį, kurį paliksime ateities kartoms, ir stengtis pristabdyti klimato atšilimą. Dauguma sutinka, kad viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių klimato kaitą, yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos (CO2).

Europos statistikos tarnybos (Eurostato) 2014 m. leidinyje „Energijos, transporto ir aplinkosaugos rodikliai“ matome, kad lyginant su 1990-aisias bendras CO2 išmetimas Europos Sąjungoje sumenko 17,9 proc. Lietuva yra tarp šalių labiausiai sumažinusių anglies dvideginio išmetimą per 22 metus nuo 1990-ųjų. Šioje srityje pirmauja Latvija, kuri, palyginti su 1990-aisiais, emisiją sumažino 57,1 proc., Lietuva yra antroje vietoje – 55,6 proc., Estija trečioje – 52,6 proc.

Daugiausia iš ES šalių šiltnamio efektą sukeliančių dujų į aplinką išleidžia Vokietija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija.

2011 m. daugiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidarė elektros, dujų, šilumos gamyboje (27 proc.), gamyboje (20 proc.) bei namų ūkiuose (18 proc.).

Daugiau apie aplinką, energetiką ir klimato kaitą skaitykite:

http://ec.europa.eu/eurostat/web/products-manuals-and-guidelines/-/KS-GQ-15-009

http://ec.europa.eu/eurostat/web/products-press-releases/-/8-04112015-BP

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s