Pradinis » Kita » STREIKAI

STREIKAI

  • 2019 m. ketvirtąjį ketvirtį švietimo bei profesinės, mokslinės ir techninės veiklos įstaigų darbuotojai surengė šakos lygmens įspėjamąjį streiką. Daugiausia streikavusių įstaigų buvo Šiaulių(40), Telšių (37) ir Vilniaus (36) apskrityse.
  • Įspėjamajame streike dalyvavo 6766 darbuotojai, kurie nedirbo 12 774 darbo valandas (1 861 darbo dieną).
  • Daugiausia darbo dienų dėl įspėjamojo streiko nedirbta Kauno, Vilniaus ir Šiaulių miestų švietimo ir mokslo įstaigose.
  • Vidutinė surengto įspėjamojo streiko trukmė – 0,28 darbo dienos.
  • Streikavusieji švietimo ir mokslo įstaigų darbuotojai nurodė šias įspėjamojo streiko skelbimo priežastis: nesutarimai dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo, darbuotojų darbo užmokesčio ir kt.

 

Tikrųjų ir įspėjamųjų streikų bei juose dalyvavusių darbuotojų skaičius 2015–2019 m.

streik

  • Nuo 2000 m., kai buvo pradėta rinkti streikų statistinė informacija, šalyje surengta 1 372 streikai (iš jų 739 įspėjamieji ir 633 tikrieji), juose dalyvavo 54,2 tūkst. darbuotojų (įspėjamuosiuose – 33,4 tūkst., tikruosiuose – 20,7 tūkst.).

 

Streikų statistinis tyrimas apima tik legalių streikų (rengiamų pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekse nustatytą tvarką ir atitinkančią jame pateiktą streiko sąvoką) statistinius duomenis. Neįtraukiamos akcijos, susijusios su darbo ginčais ar streikuojančių įstaigų palaikymu, piketai ir pan. Skelbiamų streikų statistinių rodiklių sąvokos atitinka šalies teisės aktų ir 1993 m. tarptautinės 15-osios darbo statistikų konferencijos dėl streikų, lokautų ir kitų darbo ginčų akcijų rezoliucijos nuostatas.

 

Daugiau informacijos šia tema rasite Rodiklių duomenų bazėje.

 

Statistinė informacija rengiama ir skleidžiama vadovaujantis Europos statistikos praktikos kodeksu.

 

Daugiau susijusių terminų ieškokite Statistikos terminų žodyne.

 

Paaiškinimai

Darbuotojas, dalyvavęs streike – asmuo, dirbęs streiką surengusioje įmonėje, kuris tiesiogiai ar netiesiogiai susijęs su kolektyviniais darbo ginčais, ir priverstas nedirbti dėl vykusio streiko.

Darbuotojo, dalyvavusio streike, nedirbtas darbo laikas – laikas, kurį asmuo, tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvavęs streike, nedirbo jam pavesto darbo.

Streikas – profesinės sąjungos ar jų organizacijos organizuotas darbuotojų darbo nutraukimas, siekiant išspręsti kolektyvinį ginčą dėl interesų arba užtikrinti nagrinėjant tokį ginčą pasiekto sprendimo įvykdymą. Pagal trukmę streikas gali būti įspėjamasis, kuris trunka ne ilgiau kaip dvi valandas, ir tikrasis.

Vidutinė streiko trukmė darbo dieno­mis – skaičiuojama dalijant darbuotojų, dalyvavu­sių streike, darbo dienomis išreikštą nedirbtą darbo laiką iš darbuotojų, dalyvavusių streike, skaičiaus.

 

Kontaktinė informacija:

Violeta Fikert

Darbo statistikos skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 5)  236 4852
El. p. violeta.fikert@stat.gov.lt
osp.stat.gov.lt

 

© Lietuvos statistikos departamentas

Naudojant Lietuvos statistikos departamento duomenis, būtina nurodyti šaltinį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s