Pradinis » Kita » Laužant pilkus stereotipus

Laužant pilkus stereotipus

Žmonės vos išgirdę “statistikos departamentas“ įsivaizduoja juodai baltas skaičių sekas, diskretiškų pilkų ir mėlynų spalvų diagramas, matematiškai tikslius akiniuotus žmones ir niūrią kabinetiškai nuobodžią aplinką. Tačiau mes sugebame būti ir kūrybiški, spalvoti, džiugūs ir šiuolaikiški.

Štai mūsų departamento sienos pasipuošė spalvingu grafičiu. Jo autorius – Antanas Repečka, save pristatantis “Funkie Freshie“.

“Šiandien teko padirbėti Lietuvos statistikos departamente. Pačiame Vilniaus centre. Vienuolika valandų darbo, plius dar keletą pabaigimui. Esu patenkintas rezultatu, vienas geresnių mano darbų… Teptukai, Pebeo akrilas ir Molotow akriliniai markeriai. Nulakuotas. 14 kv. m. Plotas. “Laisvė – tai mūsų visų teisė“.

Taip jis pristato savo kūrinį.

Antanas save laiko alternatyviu menininku, modernistu. Grafičiais domisi nuo mažens. Ir kiek save pamena, šis gatvėse gimęs menas jį visada žavėdavo. Jam būdavo įdomu, kas juos padarė, kokia grafitistų kultūra.

Vaikinas visai nekuklus. Jis teigia, kad yra ko gero kiečiausias savo srities specialistas Lietuvoje, pasižymintis unikaliu ir atpažįstamu stiliumi. “Darbus atlieku techniškai profesionaliai ir greitai, drąsiai. Nebijau suklysti ir iš naujo atrasti. Kuriu daugybe technikų ir ne tik grafičius“, – pasakojo menininkas.

Jo manymu, grafičiai yra ateities menas, kuris niekada neišnyks, o grafiti menininkų vis daugės.

Paklaustas, kuris jo kūrinys jam labiausiai patinka, teigė negalintis išskirti vieno. “Man jie visi yra unikalūs ir neįkainojami“, – kalbėjo Antanas.

O kaip sekėsi kurti grafitį Statistikos departamente? “Gerai, sakyčiau net pats save nustebinau. Viskas vyko sklandžiai, pradėjau markeriu paišyti kontūrus, po to – spalvinimas ir kontūravimas, o pabaigoje – nulakavimas“, – darbo subtilybes pasakojo grafitininkas. Antanui tai buvo įdomi patirtis. Jis džiaugėsi geru projekto kuravimu ir pasitikėjimu juo – menininku, kaip pats įvardino. Jo nuomone, be pasitikėjimo nieko neišeitų.

O ką mato savo piešinyje? “Piešinyje matau save. Savo vidinį pasaulį, polėkį, pasidavimą kūrybinei tėkmei. Laisvę kuria simbolizuoja gyvūnai ir gėles, spalvos atskleidžia mano vidinį pasaulį, o kontūrai – dinamiškumą ir konkretumą bei profesionalumą. Menas, tai musu gyvenimo prieskonis, be kurio pagrindinis patiekalas (gyvenimas) butu gana prastokas“, – savo piešinio interpretacijas kalbėjo autorius.

Ačiū Antanui už jo kūrinį. O mes dabar kasdien iš jo piešinio galime pasisemti truputį tos energijos, kūrybiškumo, polėkio, entuziazmo ir spalvų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s