Pradinis » Kita » Iš klausėjų darbo: palaikė vyro viliotoja ir gydytoja

Iš klausėjų darbo: palaikė vyro viliotoja ir gydytoja

Photo by Sora Shimazaki on Pexels.com

„Laba diena, Jums skambina Lietuvos statistikos departamento klausėja Daiva. Jūsų namų ūkis išrinktas dalyvauti Gyventojų užimtumo statistiniame tyrime. Ar galite skirti kelias minutes pokalbiui?“ – taip kiekvieną dieną pradeda pokalbius su respondentais Lietuvos statistikos departamento klausėja Daiva.

Šiuo metu Statistikos departamente dirba 78 klausėjai. Šis darbas tikrai nėra lengvas, nes pasitaiko įvairių žmonių, tačiau kartu jis ir labai įdomus. Patys klausėjai pastebi, kad jie mato tikrąjį šalies veidą. Daug įvairiausių istorijų nutinka su respondentais – ir linksmų, ir liūdnų – vienos jų išblėsta, kitos pasilieka atmintyje ilgai. Štai keletas linksmų istorijų:

„Noriu papasakoti vieną iš linksmų pokalbių su respondento žmona (ar sugyventine): „Skambutis… Pakeliu telefono ragelį, pasisveikinu ir prisistatau… Ir iš karto girdžiu rėkiant į ragelį: „Ahaaaa, tai štai kokia tuuu!.. Kam tu siuntinėji mano vyrui kažkokius neaiškius, užkoduotus laiškus??! Vienuolika metų gyvenom gražiai, be pykčių tarp miškų, bet tik spėjau aš jį prideklaruoti prie savo namų (kaimo pavadinimą paminėjo) ir štai – atsiradai tu čia! Ko nori? Kooo?!! Mano turto? Koodėl nori atimti iš manęs vyrą?! Kooodėl?!!“ Bandžiau aiškinti, kokiu tikslu jos vyras gavo laišką, bet jinai manęs negirdėjo… 🙂 Nepadėjo ir kai pasakiau, kad aš namuose turiu keturis vyrus, man svetimų tikrai nereikia… Bet jinai mane vadino melage ir išsisukinėtoja… Tada paklausiau, ar laiško apačioje mato adresą. Jinai: „Matau. Gedimino pr. 29, Vilnius… šitas?“ Sakau: „Taip. Siųskit vyrą tuo adresu, užpildysim statistinio tyrimo anketą ir grąžinsiu“. Tik pasakė „melagė, negrąžinsi“ ir išjungė pokalbį. Po pokalbio pasižiūrėjau, kiek yra atrinktų respondentų tame kaime. Jis buvo vienintelis. Baigiantis respondentų pildymo laikui, jis pats užsipildė ir pateikė anketą. Gerai, kad negavau dovanų penkto vyro.“ (Aurelija )

„Tai nutiko pakankamai seniai, kai respondentus lankydavom su išsipūtusiomis nuo anketų rankinėmis. O šios istorijos priešistorė yra tokia: nusipirkau naują rankinę-lagaminėlį darbui, kad tinkamai reprezentuočiau Statistikos departamentą. Su gera nuotaika, pasišokinėdama nuvykstu pas respondentą. Skambutis į duris… Duris atidaro plačiai besišypsanti moteris ir greitakalbe beria: „Oi, kaip malonu, labai jūsų laukėm, užeikit, ligonis štai ten… “  Aš, netekusi žado, stengdamasi sulaikyti juoką, randu progą įsiterpti ir prisistatyti. Dar pajuokauju, kad stetoskopo neturiu, tik anketą ir rašiklį. Visi smagiai pasijuokėme.

Reziumė: anketa buvo užpildyta, kava išgerta, o ligonis pasveiko. Manau, ši istorija nutiko dėl naujojo lagaminėlio. Teisingai sakoma, kad tinkamas įvaizdis labai svarbu.“ ( Asta )

Šiuo metu klausėjai gyventojų nelanko namuose – gyventojai apklausiami telefonu. Jei sulauksite mūsų klausėjo skambučio, būkite supratingi, atsakykite į klausimus. Kiekvieno iš Jūsų atsakymai mums yra labai svarbūs ir reikalingi, kad galėtume pateikti kuo tikslesnę statistinę informaciją. Juk kiekvienas dirba savo darbą, o mūsų klausėjai stengiasi jį atlikti atsakingai ir kruopščiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s