Pradinis » Kita » Europos statistikos konkursas prasideda – dalyvauk, sužinok ir laimėk!

Europos statistikos konkursas prasideda – dalyvauk, sužinok ir laimėk!

Statistika – vakcina nuo dezinformacijos. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet siūlome apsiginkluoti nuo melagienų išprusimu ir statistikos žiniomis – kviečiame visus moksleivius bei mokytojus dalyvauti Europos statistikos konkurse!Pastaraisiais metais vis dažniau pastebime klaidinantį statistinių duomenų interpretavimą, supratimą ar pateikimą. Ir tai vyksta visur – viešojoje erdvėje sklinda iš politikų, žurnalistų ir kitų svarbių visuomenės veikėjų lūpų. Kad visuomenė sugebėtų atskirti, kas yra tikra, o kas –manipuliacijos, žinotų, kur pasitikrinti faktus, kuriais šaltiniais remtis, stengiamės ugdyti gyventojų statistinį raštingumą, organizuojame mokymus. Viena iš tokių priemonių – Europos statistikos konkursas. Juo siekiame gerinti moksleivių statistinį raštingumą bei paskatinti mokinius bei mokytojus domėtis oficialiąja statistika ir dažniau ja remtis

Komandinis darbas yra būtinas norint išspręsti statistines problemas!

Šiame konkurse moksleiviai spręs gyvenimiškas problemas, remdamiesi oficialiais šaltiniais, statistiniais duomenimis. Konkursą sudaro du etapai:

1. Nacionalinis etapas – jo metu mokiniai sprendžia statistines užduotis. Daugiausia taškų surinkę moksleiviai patenka į antrąjį etapą.

2. Europos etapas – nacionalinio etapo nugalėtojai atstovauja savo šalims finale ir rengia trumpus vaizdo įrašus statistikos tema. Šių metų tema – „Informacija ir dezinformacija: oficialioji statistika duomenų kupiname pasaulyje“.

Praėjusiais metais konkurse dalyvavo net 11 tūkst. moksleivių iš 16 Europos valstybių.

Pasitelkę oficialius statistinius duomenis, Europos etapo (finalo) dalyviai turėjo pristatyti vaizdo įrašus apie dezinformaciją ir jos įtaką visuomenei bei oficialios statistikos vaidmenį kovojant su klaidinančių žinių skleidimu.  Papildomi iššūkiai, kuriuos sukėlė COVID‑19 pandemija, nesutrukdė moksleiviams sukurti tikrai nuostabių darbų. Nugalėtojų komandos buvo paskelbtos gegužės 31 d.

Šiais metais prie konkurso prisijungia Islandija, Lichtenšteinas ir Liuksemburgas

Penktasis Europos statistikos konkursas vyksta 19-oje šalių. Prieš tai vykusiame konkurse dalyvavo 16 valstybių: Belgija, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Suomija, Prancūzija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Lietuva, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Slovėnija ir Ispanija. 3 šalys: Islandija, Lichtenšteinas ir Liuksemburgas, prisijungė šiemet.

Prisijunk prie Europos statistikos konkurso 2022!

Registracija į nacionalinį etapą jau prasidėjo! Registruotis galite šiuo adresu https://www.esc2022.eu/esc_LT/reg_index.do?L=17.

Kaip ir praėjusiais metais Jūs galėsite prisidėti renkant geriausius moksleivių darbus – sekite naujienas socialiniuose tinkluose ir balsuokite mūsų Facebook paskyroje https://www.facebook.com/Lietuvosstatistikos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s