Pradinis » Apie statistiką » Kas traukia ukrainiečius į Šiaulius?

Kas traukia ukrainiečius į Šiaulius?

Šiaulių TIC nuotr./Šiauliai

Statistika gali atverti akis ir parodyti tikrąją situaciją, bet kartais, nežinant konteksto, gali ir suklaidinti. Taip atsitiko ir man. Rengdama vaizdo reportažui tekstą apie apgyvendinimo paslaugų statistiką apskrityse ir savivaldybėse, nagrinėjau naujausią statistiką.

Taaaip, svečių apgyvendinimo įstaigose mažėjo. Turint galvoje pandemiją ir karantiną, tai visai nestebina. Didžiulis kritimas visose savivaldybėse, bet išsiskyrė Šiauliai.

Turistų Šiaulių miesto apgyvendinimo įstaigos sulaukė beveik 45 tūkst. (2019-aisiais – 66 tūkst.). Beveik 10 tūkst. buvo vietinių turistų. Taigi, didesnė dalis – užsieniečiai. Per pandemijos metus vietinių turistų sumažėjo dvigubai. O apsistojusių užsieniečių skaičius ne taip stipriai krito. Pernai Šiauliuose nakvojo 35 tūkst. užsieniečių. Septynis kartus daugiau nei Trakuose!  Arba šešiais tūkstančiais daugiau nei Druskininkuose!

Pažvelgiau į Šiauliuose apsistojusių svečių pagal šalis statistiką: keli šimtai italų, amerikiečių (tikriausiai NATO kariai atvyko į Šiaulių oro uosto bazę). Apie devynis šimtus rusų. Baltarusių jau daugiau – 3,7 tūkst. ir 24,9 tūkst. ukrainiečių! Beveik 25 tūkstančiai! Net Vilnius tiek ukrainiečių nesulaukia – apsilankė daugiau nei 14 tūkst. Kas tuos ukrainiečius taip traukia į Šiaulius. Kryžių kalnas? Geležinė lapė? Šokolado fabrikas „Rūta“? Priežastis, kaip sakė Lietuvos statistikos departamento Transporto ir turizmo statistikos skyriaus vedėjas Audrius Taraila – paprasta. Ukrainiečiai į Šiaulius traukia tikrai ne kryžių pažiūrėti. Tikėtina, kad tie beveik 25 tūkst. ukrainiečių – darbo turistai. Šiauliuose veikia ne viena logistikos kompanija, kuri samdo vairuotojus iš Ukrainos, Baltarusijos. Ir žinoma, parvarę vilkikus į Šiaulius, vairuotojai apsistoja Šiaulių apgyvendinimo įstaigose. Ir ne po vieną kartą. O kiekvienas atvykimas – tai lyg naujas svečias. Taigi, nors svečių iš Ukrainos skaičius yra daugiau nei 25 tūkst., gali būti, kad unikalių asmenų yra mažiau, bet jie Šiaulių viešbučiuose apsistojo ne po vieną kartą per metus.

Peržiūrėjau, ir koks buvo kambarių užimtumas. Šiauliuose jis taip pat augo. Nuo 51,1 iki 51,9 proc. Nedaug, bet vis dėlto augo. A. Taraila atkreipė dėmesį, kad karantino metu kai kurie viešbučiai visai užsidarė ir nevykdė veiklos. Todėl atvykę svečiai teko likusiems, dar veikiantiems viešbučiams, apgyvendinimo įstaigoms. Jei veiklą būtų  vykdę visi viešbučiai, kambarių užimtumas būtų tikrai mažesnis. Ir iš tiesų, 2020-aisiais Šiaulių mieste veikė 38 apgyvendinimo įstaigos, o 2019-ais – 49. Taigi 11 užsidarė. Rajone veikė 23 apgyvendinimo įstaigos. Tai keturiomis mažiau nei 2019-ais.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s