Pradinis » Naujovės statistikoje » Leidinys apie jaunimą

Leidinys apie jaunimą

jaunimo apžvalgaLietuvos jaunimo organizacijų taryba ir Lietuvos statistikos departamentas išleido leidinį apie jaunimą “2005–2014 m. jaunimo ir jaunimo politikos apžvalga“.

Per pastarąjį dešimtmetį jaunimo situacija kito (migracija, švietimo reforma, ekonominis aktyvumas ir t.t.), o su ja kito ir  jaunimo politika. 2005 m. pradžioje, jaunų žmonių dalis bendrame gyventojų skaičiuje, palyginus su kitoms Europos Sąjungos šalimis, Lietuvoje buvo gana didelė (22,8 proc.). Per narystės Europos Sąjungoje laikotarpį (2005–2014 m.) Lietuvoje išaugo emigracija ir yra viena iš didžiausių Europos Sąjungoje. Per šį laikotarpį iš Lietuvos emigravo 438,5 tūkst. gyventojų, iš jų jaunimas (14–29 metų amžiaus) sudarė beveik pusę (47,1 proc.). Per dešimtmetį iš esmės pasikeitė Lietuvos gyventojų amžiaus struktūra – sumažėjo jaunų žmonių, o išaugo vyresnių nei 65 metų amžiaus gyventojų dalis.
Šalies viešojoje politikoje aiškiai suvoktos ekonominės, socialinės ir nacionalinio saugumo grėsmės, susijusios su šia tendencija. Tad į jaunimą orientuotų politikos priemonių plėtra tapo svarbia politinės retorikos dalimi Lietuvoje.
Prasidėjus pasaulinei ekonomikos krizei, kai beveik visose šalyse labiausiai nukentėjusi socialinė grupė pasirodė besąs jaunimas, į jaunų žmonių problemas dėmesį atkreipė ir Europos Sąjungos institucijos. Būtent tai, kad jaunoji karta produktyviausius metus praranda neturėdama galimybių tobulėti ir kurti, kelia nerimą, nes šios krizės pasekmės Europoje bus ilgalaikės. Pagrindinių jaunimo situacijos rodiklių nustatymas ir sujungimas į visumą, susiejimas su jaunimo politika ir šios tendencijų identifikavimas laiku sudaro palankesnes sąlygas imtis veiksmų siekiant išvengti tokių krizių ar situaciją  pakreipti geresne linkme.
Ši apžvalga skirta visiems, siekiantiems geriau pažinti jauną žmogų, suprasti jo poreikius bei galimybes, kryptingai gerinti esamą jaunimo situaciją. Taigi šis bendras darbas gali būti aktualus tiek specialistams dirbantiems su jaunimu, tiek  politikams ar tiems, kurie įgyvendina politiką, tiek patiems jauniems žmonėms.

Leidinį nemokamai galite skaityti: http://osp.stat.gov.lt/statistikos-leidiniu-katalogas…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s