Pradinis » Interviu » Interviu su Gintautu Jakštu

Interviu su Gintautu Jakštu

Šiandien mūsų tinklaraštyje – pirmasis interviu.  Kalbiname Lietuvos statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vyriausiąjį specialistą Gintautą Jakštą.resized

Kodėl įsidarbinote Lietuvos statistikos departamente? Papasakokite apie pačią pradžią. Ar tai darbas pagal Jūsų specialybę?

Įsidarbinau atsitiktinai. Iš pradžių įstaigoje atlikau praktiką, vėliau įsidarbinau laikinose pareigose vieniems metams. Tuo metu buvo ypač patogi galimybė suderinti darbą su magistro studijomis, bet vis dėlto studijų nusprendžiau atsisakyti, o departamente pasilikau nuolatiniam darbui. Nors Lietuvoje yra nedaug darbo vietų, kur galėčiau dirbti pagal specialybę, bet dabartinis mano darbas yra būtent toks.

Ar kada nors galvojote, kad dirbsite valstybės tarnyboje? Ar turėjote išankstinių nusistatymų apie valstybinį darbą? Ar rekomenduotumėte siekti darbo valstybės institucijose?

Apie darbą valstybės tarnyboje negalvojau ir jokių išankstinių nusistatymų neturėjau, tačiau įsidarbinęs valstybinėje institucijoje supratau, kad neigiamą nusistatymą turėjo aplinkiniai. Neretai iš savo aplinkos žmonių susilaukdavau replikų apie tai, kad valstybės tarnautojai „tik arbatą geria“. Todėl bijantiems tokio aplinkinių požiūrio, siekti darbo valstybės tarnyboje nerekomenduoju.

Valstybės tarnyba. Daugiau privalumų ar trūkumų? Kokie privalumai?

Visus privalumus nustelbia nepakankamai aukštas darbo užmokestis, kurio užtenka tik išgyventi.

Ar realizuojate save darbe? Ar Jums čia įdomu?

Neįdomiausi darbai tie, kurie buvo paskirti dar laikinojo darbo metu, t.y. statistinių tyrimų vykdymas, kuriuose „daug darbo dėl darbo“. O naujai skiriami darbai apimantys skaičiavimus ir įvairias analizes yra kur kas įdomesni, atitinkantys išsilavinimą ir padedantys tobulėti.

Kuo šis darbas Jums patinka?

Jis suteikia galimybę įvairiapusiškai panaudoti savo žinias, diegti naujoves ir reikalauja „pasukti galvą“.

O ką reikėtų tobulinti?

Patiktų turėti laisvesnį darbo grafiką.

Kokia dar veiklos sritis Jums patraukli?

Šiuo metu svarstau apie magistro studijas užsienyje, o po jų labai tikiuosi gauti ne tik įdomų, bet ir pakankamai apmokamą darbą Lietuvoje.

Įrašo “Interviu su Gintautu Jakštu” komentarų: 1

  1. Tai dar vienas iš (daugelio) jaunų Statistikos žmonių, kuriems LSD tėra laikina stotelė-tramplynas į geriau apmokamą ir ne mažiau įdomų darbą. Imkite interviu iš vyresnių darbuotojų, kurie galbūt ir norėtų, bet kažkodėl negali išeiti ten kur geriau. Jie jums papasakos, kaip gera dirbti Lietuvos Statistikoje. O ir blogas tada gražiai atrodys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s